Ana Sayfa     Haberler     Firmalar, Mekanlar     Harita     Hava Durumu    

Ankaralılar için özel derlenmiş haberler. Çeşitli kaynaklardan (hürriyet, milliyet...) Ankara'yla ilgili haberler tek bir yerde toplanıyor.


FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Erzurum'da gözaltına alındı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamındaErzurum'da gözaltına alındı. Ayrıntılar Geliyor...
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Ankara Adliyesi'nde gözaltına alınan yargı mensuplarının sorgularına devam ediliyor. Sorgusu sırasında bir idari hakim 'pişman' olduğunu belirterek, "FETÖ bir terör örgütüdür" dedi.Yargı mensuplarının sorgusu sürerken bir idari hakim itiraflarda bulundu. Örgütünün kendilerini gizlemek için içki içmelerini ve cuma namazına gitmemelerini istediğini söyleyen idari hakim, 'Pişman' olduğunu kaydetti."FETÖ bir terör örgütüdür" diyen hakim maaşlarının yüzde 10'unu örgüte verdiklerini açıkladı. İdari hakim, örgütle üniversite yıllarında tanıştığını itiraf etti.
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Darbeciler, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın içinde bulunduğu uçağın F-16 ile Malatya'ya indirmeye çalıştılar.Diyarbakır'da darbe girişimi soruşturmasında gözaltına alınan ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 8'inci Ana Jet Üssü Harekat Komutanı Albay Özkan Edip Akgülay, kendisinden gizli olarak 100 kişilik özel kuvvet birliğinin üste hazır tutulduğunu, birliğin 2 nakliye uçağı ile Ankara'ya gönderilmesi talimatı verildiğini, ancak talimata uymadığını söyledi. Albay Akgülay, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isterken Astsubay Ömer Halisdemir'in alnından vurarak öldürdüğü Tuğgeneral Semih Terzi'nin de 40 kişilik özel kuvvet ile Diyarbakır'dan Ankara'ya gittiğini anlattı. Darbe girişiminin başladığı gece saat 23.03'te Tuğgeneral Kemal Mutlum'un aradığını belirten Albay Akgülay, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın içinde bulunduğu uçağın F-16 ile Malatya'ya indirilmesini sağlamasını istediğini açıkladı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturmasında,TBMM'yi bombalayan savaş uçaklarının kalktığı 8'inci Ana Jet Üssü Harekat Komutanı Albay Özkan Edip Akgülay da gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen ve adli kontrol kararı ile serbest bırakılan Akgülay ifadesinde darbe girişiminin olduğu geceyi anlattı.
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
OHAL'de ilk kararname Resmi gazetede yayınlandı. Kapatılan eğitim kurumlarının listesi yayınlandı. Listede 15 tane de üniversite bulunuyor.1- Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara)2- Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa)3- Canik Başarı Üniversitesi (Samsun)4- Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır)5- Fatih Üniversitesi (İstanbul)6- Melikşah Üniversitesi (Kayseri)7- Mevlana Üniversitesi (Konya)8- Şifa Üniversitesi (İzmir)9- Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)10- Zirve Üniversitesi (Gaziantep)11- Kanuni Üniversitesi (Adana)12- İzmir Üniversitesi (İzmir)13- Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul)14- Gediz Üniversitesi (İzmir)15- Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul)
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında görevden el çektirilmesinin ardından gözaltına alınan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya tutuklandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında dün Sincan ilçesinde babasının evinde gözaltına alınan Çetinkaya, Ankara Batı Adliyesine getirildi. İfadesi, Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile alınan Çetinkaya, daha sonra tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklanan Çetinkaya, cezaevine gönderildi. Yasemin Özata Çetinkaya'nın eşi Sinop Garnizon Komutan Vekili Albay Temel Çetinkaya da yürütülen soruşturma kapsamında, "FETÖ üyesi olmak" iddiasıyla gözaltına alınmış ve sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen 28 şüpheli Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası düzenlenen 'Fuat Avni' operasyonuyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denilmişti: "İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından 1,5 yıldır devam eden çalışmalar neticesinde; 22.07.2016 günü İstanbul merkezli olarak Ankara, Van, Mersin, Kocaeli, İzmir, Bursa, Rize, Amasya ve Hatay illerinde; Sosyal Medya, Sanal Alem ve İnternet Medyasında FETÖ/PDY Terör Örgütünün amaçları doğrultusunda yayın ve propaganda faaliyetlerinde buluna internet siteleri yöneticilerine ve toplumda algı yaratmak, devlet büyüklerini küçük düşürmek, resmi devlet kurumlarını itibarsızlaştırmak ve darbeye zemin hazırlamak için örgütlü hareket eden FETÖ/PDY taraftarlarına yönelik operasyon düzenlenmiştir. Kamuoyunda Fuat Avni olarak da bilinen FETÖ/PDY Terör Örgütü mensubunun gerçek kimliğinin deşifresine yönelik yapılan operasyonda 28 şüpheli gözaltına alınmış olup ikamet ve işyerlerinde arama çalışmaları devam etmektedir. Gözaltına alınan şüpheliler FETÖ/PDY Terör Örgütüyle bağlantılı olarak 'Sosyal Medya Üzerinde Anayasal Düzene Ve Düzenin İşleyişine Karşı Koymak Ve Darbeye Zemin Hazırlamak' suçlarından adli makamlara sevk edilecektir"
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Başkentteki darbe girişimi soruşturmasını yürüten savcılık, bin 200 askerin serbest bırakılmasına karar verdi.Ankara'daki darbe girişimi soruşturmasında 1200 er serbest bırakıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, yaptığı açıklamada, bazı erlerin neye alet olduklarını bilmeyebileceklerini söyledi.
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Ankara'nın Kazan İlçesi'nde cemaat okullarınan askeri üniformalar çıktı.Polis, üniformaların 4'üncü Ana jet Üs Komutanlığı'ndan kaçan askerlere mi, ya da darbenin gerçekleşmesi halinde başka bir amaçla mı kullanılacağı araştırılıyor. Geçen 15 Temmuz akşamı darbe girişiminin püskürtülerek gözaltına alınmalarının ardından tüm yurtta olduğu gibi Kazan İlçesi'nde de okul ve yurtlarda yapılan arama sonucu uygunsuz binalar kapatılmaya başlandı. Kazan'da FETÖ'ye ait 2 eğitim kurumu ve 2 öğrenci yurdu, Kazan Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Mühürleme işlemi ardından bazı okul ve yurtların camlarının kırılarak içeri girilerek bazı bilgisayar ve suç oluşturabilecek kanıtların karartılmaya çalışıldığı ortaya çıktı. Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından FETÖ'ye ait okul ve yurtlarda yapılan aramalarda, rütbeleri sökülmüş 15 askeri üniforma ele geçirildi. Bir poşete konularak depoya kaldırılan üniformalara emniyet güçleri tarafından el konuldu. Okulda görevli personel, müsamere için kullanıldığını iddia ettiği kıyafetlerin ilkokul çocukları için uygun olmadığı belirtildi. FETÖ okulunda 15 askeri üniforma çıktı Polis, kıyafetlerin 4. Ana jet Üssü'nden kaçan askerlere mi, yoksa darbenin başarılı olması halinde başka bir amaç için mi kullanılmak istendiğini araştırıyor. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, "Bu; ihanet çetesinin icraatlarından biri. Samanyolu Okulu'nda, Kazan'daki okullarından birinde askeri üniformalar bulunmuş. Biz bu olayları takip ediyoruz tabii. Bunların ne kadar iç içe olduğunu, devletin bu okulları kapatmakta ne kadar haklı olduğunu gösteren bir gelişme bu da. Bu kadar ihanet içinde olabileceklerini kimse beklemiyordu. Ama bunlar gerçek yüzlerini 15 Temmuz gecesi gösterdiler bize. Devlet te bunların gereğini yapacaktır
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen asker, polis ve sivil memurlardan oluşan 210 kişi daha tutuklandı.Darbe girişiminin ardından gözaltına alınan, çoğunluğu asker olan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından dün gruplar halinde Ankara Adliyesine getirildi. Cumhuriyet savcılarınca ifadeleri alınan ve tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliklerine sevk edilen 210 kişi, buradaki sorgularının ardından cezaevine gönderildi. Adliyeye getirilen 13 şüpheli ise savcılık sorguları sonrasında serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç, Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Bahadır Köse, Korgeneral Salih Ulusoy, Tümamiral Sinan Azmi Tosun, Tümgeneral Halit Günbatar, Tuğgeneral Fikri Özgür, darbenin başarılı olması durumunda Ankara Valiliğine atanacağı belirtilen Tuğgeneral Kemal Akçınar, eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Türkiye'nin Kuveyt Askeri Ataşesi Albay Mikail Güllü ile emniyette görevli 11 mühendis de bulunuyor.
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Türkiye halklarının onurlu direnişi, hükümetin keskin refleksi, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla bir gecede hem askeri hem yargı hem de iletişim darbesi çöktü. Darbeye cevap hep birlikte devrim şeklinde verildi.Halkın darbecileri süpürme hareketine en büyük destek Türkiye medyasından geldi. Medya milletin yanında durarak, jetleri, helikopterleri, tankları ve tam otomatik silahlarla sahayı kuşatan cuntacıları yendi. ASLAN DEĞİRMENCİ Anadolu'nun ayağa kalkmasıyla Neo-Con destekli, Paralel Terör Örgütü'nün kanlı kalkışması yerle bir oldu. Türkiye halklarının onurlu direnişi, hükümetin keskin refleksi, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla bir gecede hem askeri hem yargı hem de iletişim darbesi çöktü. Darbeye cevap hep birlikte devrim şeklinde verildi. Başarsaydılar, sürece yargı teröristleri girecek, yeni bir istiklal mahkemesi kurup, ülkeyi Mısır'a çevireceklerdi. Kanlı senaryolarını millet parçalayıp attı. TERÖRÜ MUHATAP ALAN ANLAYIŞ: EMPERYALİZM Neden Neo-Con destekli diyorum? Diyorum çünkü elde edilen bilgi ve belgeler direk bunu işaret ediyor. Kanlı kalkışmanın planlayıcılarının başarısız olduğu anda ABD'den vatandaşlık talepleri, müracaatları, kalkışma öncesinde teknik takibe takılan konuşmaları, Amerikalılarla yaptıkları görüşmeleri, İncirlik Hava Üssü'nde yaşananlar bu iddiamızı belgeliyor. Kaldı ki; ABD'nin ilk saatlerdeki tavrı oldukça manidar. Tanklar İstanbul'da, uçak ve helikopterler Ankara'da katliam yaparken ABD'den gelen açıklama
23 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Kamuoyunda "Fuat Avni" olarak da bilinen FETÖ/PDY mensubunun gerçek kimliğinin deşifresine yönelik İstanbul merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonda 28 şüpheli gözaltına alındı.Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1,5 yıldır süren çalışmanın ardından, İstanbul, Ankara, Van, Mersin, Kocaeli, İzmir, Bursa, Rize, Amasya ve Hatay'da tespit edilen bazı adreslere operasyonlar düzenledi. Operasyonlarda FETÖ/PDY'nin amaçları doğrultusunda yayın ve propaganda faaliyetinde bulunduğu öne sürülen Rota Haber, Subuo Haber, Aktif Haber, Haberdar, Merkür Haber internet sitesi yöneticileri ile toplumda algı yaratmak, devlet büyüklerini küçük düşürmek, resmi devlet kurumlarını itibarsızlaştırmak ve darbeye zemin hazırlamak için örgütlü hareket ettikleri ileri sürülen 28 kişi gözaltına alındı. Operasyonun, kamuoyunda "Fuat Avni" olarak da bilinen FETÖ/PDY mensubunun gerçek kimliğinin deşifresine yönelik olduğu belirtildi. Bu kişilerin evlerinde ve iş yerlerinde arama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Gözaltına alınan şüphelilerin, FETÖ/PDY ile bağlantılı olarak sosyal medya üzerinde anayasal düzene ve düzenin işleyişine karşı koymak ve darbeye zemin hazırlamak suçlarından adli makamlara sevk edilecekleri bildirildi.
22 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Darbe girişiminin yaşandığı başlıca yerlerden Genelkurmay Karargahı'ndaki aramalarda çarpıcı delillere ulaşıldı.Kurmay subayların odalarında yapılan aramalarda yüklü miktarda dolar bulundu. Darbe girişiminin başarılı olması halinde dolardaki artışı öngören subayların hesaplarında bulunan paralarını çekerek dolara çevirdiği belirlendi. Darbeci askerlerin Türk Silahlı Kuvvetlerinde ki tüm subayları fişlediği ve darbe girişimi anına ilişkin görüntülerin tanklarla imha edildiği tespit edildi. YÜKLÜ MİKTARDA DOLAR ELE GEÇİRİLDİAskeri darbe girişimi sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Suçlar Bürosu Savcıları gözetimin de Genelkurmay Karargahı'nda darbe girişimine katılan subayların odalarında aramalar yapıldı. Kilitli dolaplar kırıldığında yüklü miktarda dolarlar ortaya çıktı. Özellikle darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gününden bir gün önce hesapların da ki paraları çeken subayların darbe girişiminin başarılı olması halinde dövizde ki artışı öngörerek dolara çevirdikleri belirlendi. FİŞLEME LİSTELERİ ELE GEÇTİAramalar sırasında çok sayıda fişleme listeleri de ele geçti. Listelerde Türk Silahlı Kuvveleri bünyesinde bulunan tüm subayların güvenilir ya da güvenilir olmayan şeklinde fişlendiği, darbe sonrası iş birliği yapılacak askerlerin bu yolla listelendiği belirlendi. DARBECİ ASKERŞLERİN B PLANIDarbeci askerlerin darbenin başarısızlıkla sonuçlanması durumunda ise B planı içinde hazırlık yaptıkları savcılar tarafından tespit edildi. Yaklaşık 300 civarında şüpheli askerin darbenin başarısız olması durumunda eşlerinin deşifre olmaması için bir ay önce den itibaren çeşitli tarihlerde boşandığı da savcılık yetkilileri tarafından tespit edildi. HARDDİSKLERİ TANKLARLA EZMİŞLERSavcılık darbe girişiminin yaşandığı gün Genelkurmay Karargahında yaşananlarla ilgili görüntülere ulaşmaya çalışıyor. Ancak genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarının karargahtan çıkarılmasının ardından tüm kamera sistemi ve hard disklerin tanklarla ezilerek imha edildiği belirlendi. Hasar gören sistemler ve hard diskler üzerinde ise yetkililer yoğun şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
22 Temmuz 2016 00:00 | gündem
İçişleri Bakanı Efkan Ala, jandarmanın içişlerine bağlanacağını açıkladı.NTV canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Efkan Ala, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlattı. FETÖ'cü darbecilerin uçağını Malatya'ya indirmeyi planladıkları bilgisini veren Ala, "Aslında sistem zafiyeti de var" dedi. 10 bin 856 kamu çalışanının pasaportunun iptal edildiğini duyuran İçişleri Bakanı'nın verdiği bilgiye göre, darbe gecesinden bu yana 246 kişi şehit oldu. 15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTI "O gece Erzurum'dan akşam uçağıyla Ankara'ya geliyordum. Esenboğa'ya indikten sonra yakın korumam 'Efendim darbe oluyor' dedi. O arada Hakan Fidan aradı telefonla, 'Efendim darbe oluyor bizi bombalıyorlar' dedi. Uçaktan indik havaalanına geçtik. Oraya geçtikten sonra çok çeşitli haberler vardı. Benim jandarma yaverim yanımdaydı, 'Tanklar geliyor' diye belirtti. Sayın Cumhurbaşkanı'nı aradım, ulaşamadım. Ben emniyete sahada olun talimatını, geri çekilmeyecekleri emrini verdim. Ardından size bağlandım. Bunun bir paralel çetenin darbe teşebbüsü olduğunu ve halkımızın sokaklara inmesini istirham ettim. Havaalanında bir karargah oluşturduk ve oradan olayları yönettim. Malatya'dan Diyarbakır'a mesaj iletmişler, 'Efkan Ala Van'dan geliyor, F-16'ları Malatya'ya indirin' diye talimat vermişler. Genelkurmay 16.00'da haberdar edilmiş, önlemler alınmış. Ama bunun daha erken haber alınması gerekiyordu, böyle bir durum var Fakat şöyle de bir durum var, sistem zaafiyeti var. Bu yapıyı öyle bir kurgulamalıyız ki bir daha Türkiye'de darbe olmamalı. 17-25 Aralık'tan sonra iç güvenlik paketi yaptık. Jandarmanın önemli bir kısmını İçişleri Bakanlığı'na bağladık keşke hepsini bağlasaydık."
22 Temmuz 2016 00:00 | gündem
2016 Haziran ayında Türkiye'den Iraklılar 214, Ruslar 114 konut aldı. Onların ardından 112 ile Suudiler, 110 ile Kuveytliler, 107 ile Afganlar geldi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre toplam konut satışları, 2016 Haziran ayında 2015'in aynı ayına oranla yüzde 4 daraldı ve 106 bin 187 oldu. Satışlarda İstanbul 20 bin 406 ile (yüzde 19,2) ilk sırayı aldı. Onu 11 bin 695 ile (yüzde 11) Ankara, 6 bin 745 ile (yüzde 6,4) ile İzmir takip etti. Satışlarda son sıraları 6 ile Hakkari, 19 ile Ardahan ve 34 ile Bayburt paylaştı.İpotekli konut satışları 2015'in aynı ayına oranla yüzde 10,2 daraldı ve 36 bin 371 oldu. Toplam konut satışlarında ipotekli satışların payı yüzde 34,3'ü buldu. İpotekli satışlarda İstanbul 7 bin 654 ile (yüzde 21) başı çekti. Diğer konut satışları 2015'in aynı ayına göre yüzde 0,5 gerileyerek 69 bin 816'ya indi. Diğer konut satışlarında İstanbul 12 bin 752 ile (yüzde 18,3) ilk sıraya oturdu. Şehirde toplam konut satışları içinde diğer satışların payı yüzde 62,5'e tekabül etti. Onu 6 bin 900 ile Ankara, 4 bin 241 ile İzmir izledi. Diğer konut satışında son sıra 5 konut ile Hakkari'nin oldu. İlk defa satılan konut sayısı yüzde 3,6 ile ve 49 bin 354 seviyesine çekildi. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 46,5 oldu. İlk satışlarda İstanbul 9 bin 880 ile (yüzde 20) en büyük payı aldı. Onun ardından 4 bin 738 ile Ankara ve 2 bin 596 ile İzmir geldi.İkinci el konut satışları 2015'in aynı ayına oranla yüzde 4,4 daraldı, 56 bin 833'e oldu. İkinci el konut satışlarında da İstanbul 10 bin 526 ile (yüzde 18,5) ilk sırayı aldı. Şehirde toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı yüzde 51,6'ya dayandı. Ankara 6 bin 957 ile, İzmir 4 bin 149 ile öne çıktı. 2016 Haziran ayında Türkiye'den Iraklılar 214, Ruslar 114 konut aldı. Onların ardından 112 ile Suudiler, 110 ile Kuveytliler, 107 ile Afganlar geldi. Yabancıların konut satışları yüzde 31,6 daraldı, bin 543 oldu. Bu bağlamda öne çıkan şehirler 507 ile İstanbul, 381 ile Antalya, 97 ile Mersin, 84 ile Aydın, 80 ile Bursa ve 58 ile Muğla şeklinde sıralandı.Cihan CİHAN
22 Temmuz 2016 00:00 | ekonomi
Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına ortalama 6 kuruş zam yaptı.Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına ortalama 6 kuruş zam yaptı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara'da litresi ortalama 4,35 liradan satılan benzinin litre fiyatı, 4,41 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 4,30 liradan 4,36 liraya, İzmir'de ise 4,32'den 4,38 liraya yükselecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.
22 Temmuz 2016 00:00 | ekonomi
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbe girişimi davasının duruşmalarının Ankara Sincan ilçesinde görüleceğini açıkladı.
22 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Ankara'nın Sincan ilçesinde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.FETÖ darbe girişiminin ardından görevden alınan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Ankara'nın Sincan ilçesinde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. AA
22 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Ankara'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. Kaza, saat 02.00 sıralarında, Eskişehir karayolunun 8. kilometresinde gerçekleşti. Cengiz İspir (61) idaresindeki 06 HSJ 27 plakalı araç, aşırı hız sonucu kontrolden çıkarak çim sulama kamyonuna çarptı. Kazada araç sürücüsü olay yerinde öldü. Görgü tanıkları aracın aşırı hızda seyrettiğini, frene bile basmaya fırsat bulamadan kamyona çarptığını anlattı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.Cihan CİHAN
22 Temmuz 2016 00:00 | gündem
Ankara Valiliğinden, Etimesgut ilçesinde bulunan askeri birliklerde bir hareketlilik olduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.Ankara Valiliği, Etimesgut ilçesinde bulunan askeri birliklerde bir hareketlilik olduğuna dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, Etimesgut ilçesinde bulunan askeri birliklerde bir hareketlilik olduğuna dair bilgilerin yer aldığı, söz konusu haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada, "Halkımızın gerçek dışı bu tür haberlere itibar etmemesi fevkalade önemlidir" ifadesi kullanıldı.
21 Temmuz 2016 00:00 | gündem
FETÖ'nün darbe girişimine karşı koyarken yaralananların yakınları, hastanelerde verilen psikososyal destekle ayakta durmaya çalışıyor.Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında yaralanan vatandaşlardan, tedavileri Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılanların yakınları, Manevi Destek Birimi'nde iyi bir haber almak umuduyla bekliyor. Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, "Saat 10.30-11.00'e kadar bir yaralı intikali olmadı. Çünkü, ambulanslar olay yerine gitmekte güçlük çekiyordu. Saat 11.00'den itibaren hasta intikali başladı. Biz gece boyunca farklı derecelerde yaralanan 261 hastayı kabul ettik." diye konuştu. Hastanede şu anda 68 hastanın tedavisinin sürdüğünü ifade eden Nurullah Zengin, bunlardan 11'inin yoğun bakımda olduğunu ve bazılarının hayati tehlikesinin bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Zengin, hastanede bir taraftan yaralıların tedavileri sürdürülürken diğer taraftan da hasta yakınlarına yönelik psikososyal destek verildiğine işaret ederek, "Öncelikle hastalara tıbbi olarak gerekli müdahaleyi etkin ve hızlı bir şekilde yapma sorumluluğumuz var. Erken dönem geçtikten sonra hasta yakınlarımızın tıbbi durumuna ilişkin bilgilendirme süreci başlıyor. Bu bilgilendirme süreciyle birlikte, hasta yakınlarının hem psikolojik hem de sosyal yönden desteklenmesi gerekiyor. Bu da verilen tıbbi hizmetin bir parçası. Bu konuda biz de bu tür olaylarda, psikososyal uzmanlarımızın yer aldığı Manevi Destek Birimi'nde hizmet vermeyi sorumluluk olarak kabul ediyoruz." şeklinde konuştu. Yaralı yakınları ayakta durmaya çalışıyorHastanenin psikososyal destek biriminde olan yaralı yakınlarından Samet Topçu da olay gecesi babası Fehmi Topçu ile birlikte Genelkurmay Başkanlığı önüne gittiklerini söyledi. Burada çok sayıda ölü ve yaralı gördüklerini ifade eden Topçu, "Sürekli helikopterler ateş ediyordu. Asker miydi, onun bir üst rütbelisi miydi bilmiyorum, sürekli ateş ediyorlardı. İki polis vardı ve 'İçeri girin, yardım edin.' dedi." şeklinde konuştu. Babasıyla Genelkurmay Başkanlığı yakınındaki alt geçitte sıkıştıklarını dile getiren Samet Topçu, "Sürekli ateş edildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından ateş edildi. Helikopterden ateş edildi. Babam yanımdaydı, öne çıktı. Bağırdı karşı tarafa. Ben çektim ama vuruldu. Şimdi ameliyata girecek." diyerek yaşadıklarını paylaştı. Topçu, babasının tedavisinin yapıldığını, kendilerinin de yaşadıkları travmayı atlatmaya çalıştıklarını söyledi. Fehmi Topçu'nun eşi Neriman Topçu da yaralıların sağlık durumlarının düzelmesi için umutla beklediklerini, bu süreçte psikososyal destek alarak ayakta durmaya çalıştıklarını kaydetti.
21 Temmuz 2016 00:00 | sağlık

sayfa sayısı: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Hakkımızda  -  İletişim  -  Gizlilik  -  Firma, Mekan Kayıt

© 2007-2008 ankaradaki.com,  6.0.078