Ana Sayfa     Haberler     Firmalar, Mekanlar     Harita     Hava Durumu    
Ana Sayfa > Firmalar, Mekanlar > ankara, tasarım, boya > Arkaikart Sanat Atölyesi Hakkında
Arkaikart Sanat Atölyesi

İletişim Bilgileri

Telefon : (312) 4804102
Adres : Caddesi 134/4 Dikmen
Dikmen/ Ankara

Web Sitesi

http://www.arkaikart.com

Hakkında

ArkaikArt Sanat Atölyesi: Resim Heykel Seramik Desen

 • Desen Kursu
  Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinde (Resim, Heykel, Seramik, Grafik tasarımı ve İç Mimari) eğitim görmek için, yetenek sınavlarında başarı sağlamanız gerekir. Bu başarı bir disiplinli bir çalışma sonrası kazanılır; Yetenek sınavları, üniversitelere göre değişiklik gösterir. Genel olarak desen ve imgesel sınavları uygulanır. Desen sınavında, modeli anotamik olarak hatasız çizmeli, yani gördüğünüzü kağıda hatasız aktarmanız gerekir.

  Öncelikle bol bol çizim yapmanız gerekmekde her üniversitenin farklı yetenek sınavı uygulaması vardır.Genel olarak desen ve imgesel sınavı yapılır. İmgesel sınavında konular üniversiteler tarafından belirlenir. Sınavın amacı, hayal gücünüzü kağıda aktarabilme yeteneginizi ölçmektir. Perspektif, mekan ve figür ilişkisi ve ışık-gölge gibi teknikler başarınızı belirleyen unsurlardır.

  Yetenek sınavlarına hazırlanırken, iyi bir atölyede eğitim almanız gerekir. Desen kurslarımız, tors ve obje çizimleriyle başlar. Ögrencilerimiz ışık, gölge, ölçü alma, oran-orantı, uzak-yakın ilişkisi ve derinlik gibi kavramları çizerek öğrenir.

  Belirli seviyeye ulaşan öğrencilerimiz, desen çalışmalarına canlı model ile devam eder. Oran-orantı ve üçüncü boyutun algılanması, görülenin doğru aktarılabilinmesi için iyi ögrenilmesi gereken konulardır. Doğru desen çizebilmek, çok fazla pratik ve disiplinli bir çalışma temposu gerektirmektedir. Kursumuzdaki dersler bu amaca yöneliktir.

 • Yağlı Boya Kursu
  Rönesans'tan günümüze kadar en çok uygulanmış ve kabul görmüş olan yağlı boya tekniği, plastik sanatların en yaygını ve belki de en sevilenidir. Sizde atölyemizde, manzara, natürmort, pop-art ve soyut resimler yapabilirsiniz.

 • Minik Ressam Atölyesi
  5-12 yaş grubu çocukların resim, seramik ve heykel eğitimi alabilecekleri bir ortam, özgüvenli birer birey olarak gelişimlerinin ilk adımını atacakları bir mekan.

  Minik Ressam Atöyesi�nde çeşitli konulardan yola çıkarak, sanatta persfektif, ışık, gölge ve derinlik gibi kavramları uygulamalı olarak keşfedecekler.

 • Seramik Kursu
  Seramik, uygarlık tarihinde çok önemli yer tutan bir sanat dalıdır. Öyleki, bir uygarlığın varoluşunun kabulü için, ilk olarak aranan kanıt seramik kalıntılarıdır. Eğer seramik sanatı ilginizi çekiyorsa, artistik formlar üretmek için çamurla şekillendirme, renklendirme , sırlama ve dekorlama yöntemleri gibi bir çok alanda siz de atölyemizde uzmanlaşabilirsiniz.

 • Heykel Kursu
  Heykel mekan içinde üç boyutlu estetik biçimler yaratmayı amaçlayan görsel bir sanat dalıdır. Kursumuzda heykel derslerinde kullanılan başlıca üç teknik; oyma, döküm ve biçimlendirmedir. Uygulayacağınız yöntem, kullanıcağınız araç ve gereçlere bağlı olarak degişir. Kursumuzda heykel sanatının keyfini yaşayabilirsiniz.

  Kategorileri, Faliyet Alanları

  fırınlar

  sergiler

  tasarım

  boya

  kurs

  sanat

  öğrenci

  baskı

 • Benzerler

  Dr. Selçuk Özdemirin Web Sayfa...

  Codesıgn Internet Yazılım Tasa...

  Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu

  * Burda listelenen firmalara da bir göz atmanız işinize yarayabilir.

  Hakkımızda  -  İletişim  -  Gizlilik  -  Firma, Mekan Kayıt

  © 2007-2008 ankaradaki.com,  5.0.010